Menu

Peníze nejsou všechno

0 Comment


Štěstí


Štěstí je pojem velmi relativní a všimněte si, že šťastné může být i malé dítě, které si hraje se svým štěňátkem, nebo s malou kočičkou. Nepotřebuje ani své štěstí sdílet přes sociální sítě, ani nikomu posílat esemesku. Stačí mu, když má dostatek potravy, není mu zima, a hlavně není samo. Svou radost nesdílí na Facebooku, ale se svými zvířátky.

Lidé mohou být šťastní teprve tehdy, kdy někoho milují, a kdy je jim láska opětována. Štěstí a láska jsou energie, z nichž život vyvěrá, jsou podstatou života a veškeré hmotné statky jsou natolik pomíjivé, přesto jim dospělí lidé věnují většinu své pozornosti.
malá holčička a květiny.jpg


Zdraví


Nejčastěji si na Vánoce přejeme štěstí a zdraví. Jsou to kromě lásky dva atributy, které k životu nutně potřebujeme, přesto si je za peníze nekoupíme. Můžete namítat, že zdravotnickou péči si hradit musíme, ale to je také pojem relativní. Lékařská péče je jen částečnou náplastí na choroby, jejichž průběh do značné míry můžeme ovlivnit svou vlastní vůlí.


Vědomí


Skromnost, moudrost a pokora – to jsou vlastnosti, jež lze shrnout pod jeden jediný výraz: Vědomí. Kdo je vědomý, je sebevědomý. Je zároveň skromný a moudrý a pokoru chápe jako hlavní životní zásadu – nad nikoho se nepovyšovat a před nikým se neponižovat. Všimněte si, že slovo „moudrost“ se na Internetu příliš často nevyslovuje, zatímco „chytrost“ je nám omílána dnes a denně v reklamách a sdělovacích prostředcích. Chytré telefony, hodinky, domácnosti, bazény, automobily, chytří lidé, zkrátka chytrost je všude. Chytří jsou ale také často vychytralí a od moudrosti a pokory je dělí obrovské vzdálenosti a mnohdy i spálené mosty.
rodiče a botičky.jpg


Partnerské vztahy a rodina


Za peníze si nekoupíte žádný vztah. Dokonce ani od žádné erotické služby nelze očekávat něhu, lásku, porozumění, sympatie, málokdy se stává, aby se prostitutka zamilovala do svého klienta. Skutečný vztah dvou lidí je totiž založený na důvěře, nikoliv na bankovkách. A přátelství, to je dokonce někdy víc, než láska. O skutečného přítele se můžete opřít kdykoliv, zatímco známých míváme stovky. Kdo přísloví „v nouzi poznáš přítele“ poznal na vlastní kůži, dobře ví, o čem je řeč.