Menu

Výrobky

0 Comment

Výrobkem je vše, co bylo vytvořeno nebo upraveno pro lidskou spotřebu, ale i spotřebu zvířat. Výrobky mají nesčetné množství druhů a poddruhů, skupin a kategorií, do kterých je můžeme zařazovat a rozdělovat.

Výrobkem je bunda, kterou máme na sobě, dům ve kterém je gauč, na kterém sedíme, televize, kterou sledujeme, výrobkem je i káva, kterou u toho popíjíme, ty bramborové lupínky jsou také výrobkem. Dokonce i vodítko pro našeho psa je výrobkem, jeho miska i pelíšek jsou výrobkem. A pokud bychom jeho exkrement zabalili a nabídli k prodeji, byl by také výrobkem.
kosmetické výrobky

Kolo, na kterém jedeme na výlet, je také výrobkem, láhev, ze které cestou pijeme je výrobkem, značka u cesty je výrobkem, traktor na poli je výrobkem a balíky, které vytvářejí jsou také výrobkem, pokud přijdou na trh, kde budou nabízeny.

Výrobky jsou prostředkem směny, za peníze i jeden za druhý. Proto i časopis, který si koupíte na čekání u lékaře v čekárně, je výrobkem, navíc může být prostředkem duševního vlastnictví svého autora.
pekařské výrobky

Výrobky nám umožňují i usnadňují život, obklopují nás, zahlcují nás, kupí se kolem, dokonce nám mohou život komplikovat, ztěžovat, ale také zkvalitňovat, záleží na situaci, ve které je použijeme. Protože výrobky nám pomáhají, pokud tedy máme správný výrobek. Lžící hlubokou jámu na bazén nevykopeme, stejně jako se bagrem nenajíme polévky. Stejně jako v zimě oceníme raději zimní boty, než plážové pantofle, když se budeme brodit po kolena ve sněhu. Z toho plyne, že užitečnost výrobku je závislá na jeho správném použití. Nesprávně použitý výrobek, nám může velmi zkomplikovat situaci, například když potřebujeme jet někam po silnici a máme pouze člun. To opravdu daleko nedojedeme. Nebo když si chceme do sklenice nalít vodu a máme pouze cedník. Proto, je důležité, jak a na co který výrobek užíváme, zda je k dané činnosti vhodný, či nikoliv.