Menu

Nové úsporné procesory od Intelu

0 Comment

Již nedávno se Intel pochlubil se svými novými procesory. Říká se jim Pentium Silver a Celeron. Pentium vzniklo v roce 1993 při taktu od 60 do 200 megahertz. Poté přišlo Pentium MMX, dále Pentium Pro a mnoho dalších až na konec Xeon. Jednotlivých architektur zde najdete opravdu mnoho, ale tím bychom vás asi nudili, takže vám jen řekneme, že právě ty nejnovější kousky jsou založeny na architektuře Gemini Lake. Například takový Celeron taktuje až na 2,7 giga a k tomu ještě zbyde až 700 hertz na grafiku. Pentium Silver bude navíc taktovat na stejné úrovni, což je opravdu skvělé.
procesor počítače
Možná si teď tak říkáte, kde že je vlastně ta úspora. Především jsou oba procesory určeny pro méně zátěžové stroje, což je například do domácnosti. Úspora tedy bude již u jejich pořízení. Těžko říct jestli je dobře nebo špatně to, že Intel asi nebude cenu tajit až do samotného prodeje. Ceny jim podobným se ale pohybují okolo 50 – 60 dolarů. Budou také levnější kvůli tomu, že ani jeden a ani druhý nemají hyperthreading. Za to jsou ale procesy obdarovány novinkou. Ta se jmenuje LACE a má zlepšovat optické vlastnosti displejů.
Intel tak díky tomu pokračuje v sérii nových procesorů, které nedávno ukázala světu nová Pentia Golg. Ta je ale postavená na architektuře Kaby Lake. Také byla dražší. Cena se pohybovala v rozmezí od 4 – 75 dolarů.
Jestliže byste měli právě vy zájem o nějaký z výše uvedených procesorů, je možné vás odkázat na domovský web Intelu, kde se časem zveřejňují nejen informace ale také i ceny. Najdete tam také ale mnohem podrobnější informace o všem možném a to například i o mobilních variantách procesorů.
počítačový procesor
Jestliže tedy půjdete do obchodu pro nový stroj, nebo jen čistě pro procesor, určitě neuděláte s těmito novými procesory od Intelu chybu. Ba právě naopak. Rozhodně své koupě nebudete litovat.