Menu

Čištění koberců zbavuje plochu nečistot i zápachu

0 Comment

Kam vede zanedbávání hygienických návyků, vám jistě nemusíme připomínat, kromě zápachu je ve hře také naše zdraví. Samozřejmě se nic nesmí přehánět, příliš mnoho saponátů a průmyslových čistidel v kontaktu s pokožkou také není ideální situace, od toho máme vlastní intuici, či zdravý selský rozum, chcete-li, aby nám napověděl, kdy kupříkladu odložit své nošené svršky do koše na špinavé prádlo.

kobercová vlákna

Jak často střídáte ponožky

Ponožky patří k nejvíce exponovaným textilním výrobkům, skrze chodidla propotíme denně až půl litru potu, který je perfektním zdrojem živin pro některé bakterie. Propocené ponožky pak končí v koši na prádlo po velmi krátké době. To ovšem neplatí pro koberec, po němž se procházíme bosky, nebo v ponožkách, co by už potřebovaly vyměnit, a jeho textilní vlákna rovněž absorbují náš pot. Namísto odložení koberce do koše na prádlo a praní v pračce jej podrobíme pouze suchému čištění běžným vysavačem a po delší době může začít zapáchat. Je to, jako kdybychom ty špinavé ponožky pouze vyklepali z balkonu od prachu a znovu navlékli na nohy.

nohy na koberci

Pokud se vám toto téma zdá nepříliš taktní, pak vězte, že tam, kde se koberce nečistí mokrým způsobem, a pokud možno speciálním strojem, tam taková situace může po několika měsících či letech nastat, zvláště, nechodíme-li doma v domácí obuvi. Svůj podíl zápachu mají na svědomí také domácí zvířata (psi a kočky), těm se také potí tlapky.

Zápach ovšem není jediný důvod, proč čistit občas koberce strojem, klasický vysavač není stoprocentní a nezbaví podlahu všech nečistot, některé v nich zůstanou, například prachové částice smíchané s tukem, který se ve vzduchu víří při vaření, a s kožními šupinkami obalenými tučným mazem. Od zápachu i zbytkových nečistot vám může pomoci systém Rotovac – speciální čisticí rotační hlavice čištění koberců Praha.