Menu

Odškodnění má být adekvátní

0 Comment

Někdy má člověk prostě smůlu. Vyjde z domu s tím, že se odebere tam a tam, aby tam došlo k tomu a tomu, jenže do daného cíle nebo z tohoto cíle domů už nedorazí. A to proto, že se cestou stane účastníkem dopravní nehody, která se negativně projeví na jeho zdraví a nejednou třeba i životě. Stát se to může komukoliv, ty nejopatrnější z našinců nevyjímaje, protože stačí i jenom pouhý okamžik něčí nepozornosti a je to tady.

A ani když člověk dorazí třeba do práce naprosto bez úhony, není ještě vyhráno. Protože i na pracovišti mohou číhat různé nástrahy, kvůli nimž se tu můžeme čas od času poranit, a to třeba i hodně vážně.

havárie aut

A co když výše popsané nepříjemné situace nastanou? Co když jsme zraněni, a to třeba i hodně závažně? Pak se prostě musíme léčit, aby se to dalo znovu do pořádku, musíme jít dejme tomu i na nemocenskou. A to se podepisuje nejen na našich pocitech, ale i na příjmech. A abychom nestrádali více, než je nezbytně nutné, existuje i odškodnění po autonehodě, které má lidem pomoci se s podobnými těžkostmi co nejsnáze vypořádat. Jistě, ani peníze nedokážou dělat zázraky, ale přesto je dobré je dostat, když je žádoucí bolestné, náhrada ztráty na výdělku, odškodnění za úmrtí nebo trvalé následky takového úrazu. Protože by člověk určitě neměl ještě doplácet na to, že utrpěl určitou škodu.

propíchnutá ruka

Ale co když se pojišťovny právě nehrnou do placení náležitého odškodnění, co když se pokusí vzít poškozeného jakýmkoliv způsobem na hůl a nabídnou mu jenom malou částku, daleko menší, než jaká by poškozenému zřejmě náležela? Pak obvykle přijde vhod pomoc od někoho, kdo dokáže zařídit vše potřebné, co souvisí s potřebami takového poškozeného. A je dobře, že se poškození skutečně mají na koho obrátit, že je tu někdo, kdo hájí jejich zájmy, kdykoliv tito nedostanou, na co mají nárok. Protože díky takové pomoci se dočká každý takové náhrady škody, jakou si opravdu zaslouží.