Menu

Nižší váha rovná se lepší zdraví

0 Comment

Hubnutí není sprint, ale spíše běh na dlouhou trať. Je ale dobré se na ní vydat, jelikož na jejím konci se budete nejen cítit lépe, ale rovněž i lépe vypadat.

Nižší váha rovná se lepší zdraví

Obezita je problém, který trápí čím dál větší skupinu Čechů. Na konci minulého století jí u nás trpělo jen několika málo jedinců, dnes jich jsou desítky, možná už i stovky tisíc lidí. To je samozřejmě alarmující zjištění, jelikož obezita, zvláště ta morbidní, není pouze záležitostí estetiky. Ta je v tomto případě naprosto vedlejší. Daleko horší je, že nadměrné množství tuků v organismu může vyvolat nemalé množství nemocí, které jsou chronického charakteru, a tudíž zatěžují zdravotnický systém. To je samozřejmě obrovský problém, který stojí šílené peníze, nemluvě o lidských životech.

Sportovní obuv

Pokud máte náběh na obezitu, případně už ji máte, je ten nejvyšší čas s tím začít něco dělat. Ze všeho nejdříve je vhodné zjistit svůj aktuální stav, a to co nejpřesněji. Bez lékařského vyšetření to jde pouze pomocí BMI kalkulačky, která je o něco přesnější než pouhé vážení se. Podle výsledku pak snadno poznáte, kolik musíte zhubnout.

Jídlo

Hubnout bez změny režimu nepůjde. A režim v tomto případě znamená hlavně jídlo. Je sice pravda, že existují i případy, kdy člověk ztloustnul hlavně díky mizerné kombinaci genů, ale těch byste mohli napočítat na prstech jediné ruky. Valná část obézních lidí si za svůj stav může sama. Takřka vždy člověk ztloustne tím, že se živí velice nezdravě. Jí hodně tučné a sladké věci a pak se diví, že nabírá na váze. A právě takové potraviny je nezbytné z jídelníčku eliminovat. Nemusíte se bát, že byste pak byli o hladu. Právě naopak, můžete se cpát dosyta. Ovšem primárně zeleninou, v menší míře ovocem. Je rovněž dobré zvýšit i příjem luštěnin, které nejen zasytí, ale obsahují spoustu vlákniny a dalších prospěšných látek.

Stůl se zeleninou

Odborník

Někdy to při sebelepší vůli nejde, a v takovém případě je lepší navštívit odborníka. Když už kvůli ničemu jinému, tak alespoň kvůli ujištění, že hubnete správně. Většinou však dostanete zbrusu nový jídelníček, po kterém to půjde mnohem snáze.