Menu

Proč si pořídit solární sprchu

0 Comment

Teplá voda zdarma– proč je o tyto výrobky největší zájem, je ohřev vody zajištěný slunečními paprsky. Za tepelný zdroj nevydáte ani korunu a přesto máte za slunečného počasí k dispozici tekutinu až o teplotě 60 stupňů Celsia. Výhodné jsou pak zejména sprchy s regulací a směsnou baterií, kdy vám z nádržky odtéká příjemné médium nastavené na teplotu podle potřeby.
děti sedí u bazénu
Jednoduchá instalace– po rozbalení z krabice výrobek pouze propláchnete vodou, abyste jej zbavili prachu a drobných nečistot z výroby a pak již stačí jen připojit jej na vodovodní řad hadicovou přípojkou. Přenosné výrobky mají pevný podstavec, který slouží zároveň jako zásobárna vody a stačí je pouze umístit na vhodné místo na slunce a do závětří, aby vítr nádržku zbytečně neochlazoval. Pevné solární sprchy https://eshop.techneco.eu/Venkovni-solarni-sprchy-na-zahradumají nádrž na vodu umístěnou v tělese výrobku několik desítek centimetrů nad zemí a musí se upevnit pomocí vrutů nebo šroubů do pevného podloží, nejčastěji do dlažby nebo betonu.
racek u bazénu
Hygiena u venkovních bazénů– koupání v bazénu vyžaduje také hygienická opatření, platí to jak pro bazény plavecké, tak i soukromé zahradní nebo vnitřní. I docela krátké sprchování odstraní z pokožky zbytky potu, odumřelé kožní šupinky, kožní maz, vlasy a chloupky a ztenčí i vrstvu opalovacího krému a kosmetických přípravků, které zbytečně zatěžují bazénovou filtraci.

Jak velký zásobník zvolit

10 – 15 litrů – nejmenší zásobníky slouží pouze pro rychlé oplachování rukou při práci na zahradě, pro omytí chodidel, anebo pro osvěžení obličeje. Nejsou vhodné pro sprchování.
15 – 30 litrů – umožní kratší sprchování celého těla i více osob najednou po dobu zhruba 7 -8 minut. Tato velikost nádržky se často používá pro sprchování na žetony nebo mince v automatech, např. v kempech.
Více než 30 litrů – prodlužuje sprchování a tím jeho komfort až na patnáct minut. Pohodlně tak provedou hygienu celého těla dvě osoby na jeden ohřátý zásobník.