Menu

Pro koho se americká nebankovní hypotéka hodí nejvíce

0 Comment

Není pochyb o tom, že hypotéky u nás patří k nejčastějšímu typu financování vlastního bydlení. A není divu, protože ačkoliv z finančního hlediska, podobně jako každá půjčka, příliš výhodné nejsou, prakticky nikdo si nemůže dovolit čekat, až si našetří dostatek peněz, když se objeví vhodná nemovitost.

Problém je totiž ten, že ceny domů, bytů, ale i pozemků, jsou poměrně vysoké. Je to pochopitelné, neboť se jedná o velmi žádanou, avšak omezenou komoditu. Nehledě na skutečnost, že samotná cena výstavby není nejmenší, a i ta by zde měla být zohledněna.

hypoteka2

To vše je v pořádku. Avšak jen málo lidí si uvědomuje, že hypoték existuje mnoho druhů. Ty se neliší svým cílem, tedy poskytnutím peněz na koupi konkrétní nemovitosti, nýbrž především výší úroků a jiných poplatků a také tím, jaké podmínky musí žadatel splňovat, aby mu jeho žádost byla schválena.

Je jasné, že ne každý typ se hodí pro každého. Některé mají poměrně omezenou klientelu, avšak stále jsou nabízeny. Rozdíl je také v tom, zda hypotéku nabízí banka či nebankovní společnost. Obě instituce totiž mají trochu odlišné podmínky, které musí splňovat, a tak se jejich produkty mohou poměrně lišit.

Příkladem může být i americká nebankovní hypotéka Nebankovní hypotéky. Jak již název napovídá, je poskytována pouze nebankovními společnostmi. Je založena na modelu, který je běžný ve Spojených státech Amerických, kde se jedná o nejčastější způsob financování bydlení. K nám se dostal teprve nedávno, a své místo na trhu si zatím hledá.

hypoteka5

Jeho výhodou je, že zde není vyžadován ručitel. Avšak je to z toho důvodu, že se ručí předmětnou nemovitostí. Ta je, až do úplného splacení plné částky, včetně veškerých úroků a poplatků, majetkem společnosti, která peníze poskytla.

Otázkou může být, pro koho se tento typ hodí. Je vhodný především pro lidi, kteří ví, že našli ideální nemovitost a plánují zde strávit zbytek života. Také ti, kteří nechtějí nebo nemají nikoho, koho by požádali, aby jim dělal ručitele, ji ocení.

Avšak jako vždy platí, před podpisem si nejprve řádně přečtěte smlouvu. Vyhnete se tak budoucím problémům.