Menu

Nejbizarnější domovy

0 Comment

Pod zemí

·         Za poslední roky byste našli nemálo případů, kdy se lidé rozhodli vybudovat si domov pod zemí. Mezi takové odvážlivce patří také rodina z USA. Jejich cíl byl neprosto jasný – vyhnout se rostoucím poplatkům. Do jejich nového domova prozatím investovali přes milión korun. Oproti ostatním domům v této cenové relaci má však jistou výhodu – může sloužit jako protiatomový kryt.
 jeskynní dům
·         Pokud byste si chtěli bydlení pod zemí zažít jen na zkoušku a pak se vrátit do tepla domova, můžete navštívit vilu Vals ve Švýcarsku. Tento architektonický skvost vybudoval Peter Zumthor s cílem nepoškodit původní ráz krajiny, jelikož se jedná o chráněnou oblast.
 

V jeskyni

·         Jeskynním mužem se stal bývalý britský podnikatel. Během několika dlouhých měsíců vlastníma rukama přestavěl již používanou jeskyni ve Worcestershiru. Kdo si myslí, že život v jeskyni musí být pod jeho úroveň, je na omylu. Tato jeskyně se pyšní luxusem za téměř pět miliónů korun.
 
·         Dalším příkladem je polsko-český pár, který se usadil v  Sacramentu. K jejich každodenní údržbě domova patří mimo jiné i úprava terénu nad jeskyní, jelikož příliš bujará vegetace přitahuje do jeskyně vlhko a zatěžuje „střechu“. Pokud byste si chtěli takovou malou jeskyňku koupit, zaplatíte víc než za byt v tamější oblasti. Přeplatek se Vám ovšem vrátí v nákladech na energie, jelikož se v jeskyni drží stabilní teplota kolem 20 °C.
 tříděný odpad

Mezi obaly od nápojů

·         Máte doma hromadu PET lahví a nevíte co s nimi? Co je třeba použít jako základ Vašeho domova? Andreas Froese jich potřeboval 8000 a necelý měsíc času a dům z PET lahví byl na světě. V případě, že byste se rozhodli být takto ekologičtí, nemusíte se bát ani špatné stability domu. Ještě dále se dostal muž argentinského původu, který vystavěl z PET lahví nejen dům, ale i nábytek a doplňky.
 atypický dům
·         Jestli jste větší konzumenti mléka, také není problém. Ekologický dům z nápojových kartonů byl vystavěn už i v Česku. S jeho životností si majitelka hlavu nedělá, jelikož recyklovatelného odpadu na opravu je vždycky dost.
 
V případě, že Vás ani jedna možnost nového domova nezaujala, můžete zkusit například dům z papíru!