Menu

Život online

0 Comment

Výhody
Jako první bych určitě zmínila, že je zadarmo. Nekonečnému vysedávání u telefonu a obavám ke konci měsíce z dlouhého a nekončícího účtu již odzvonilo. Přes internetové aplikace si můžete psát nebo volat do alelůja a zadarmo. Tedy pokud voláte z připojení na wi-fi a ne z objemů dat.
Lidská paměť není neomezená a je zkrátka nemožné pamatovat si každý údaj o každém vynálezu, události, osobnosti nebo předmětu. Stačí zadat jednoduché zadání do kolonky a vyjedou vám všechny informace, co potřebujete. Od informací důležitých ke studium, vysvětlení matematiky krok po kroku až k různým zajímavým faktům.
výběr kosmetiky na tabletu
Kromě toho je snadné najít si jakékolivpraktické informace. Já často využívám veřejnou dopravu, ale v jízdních řádech jsem ztracená. Bez internetového vyhledávání spojení bych chodila věčně pozdě. Navíc si můžete najít spoustu aktuálních informací o tom, co se děje ve světě, jaké bude počasí nebo jaká celebrita udělala skandál. Takové virtuální noviny bez poplatků.
Posledním bodem, který zmíním je sledování filmů, poslouchání hudby nebo rádia. Nikde nenajdete větší výběr jako například na youtube, spotify nebo na netflixu, který je sice zpoplatněn, ale můžete využít bezplatný měsíc.
Nevýhody
Vše je anonymní, to znamená, že jsou komunikační servery bohužel prostorem pro nenávistné komentáře a urážky bez postihu, vydírání a kyberšikany. Spousta lidí tento problém podceňuje, ale napsaná slova, přečtená přes monitor, bolí stejně tak, jako ta vyřčená.
I když je vše anonymní někdo s internetem umí líp než druhý a snadno odhalí jeho identitu. Převážně mladší děti bezmyšlenkovitě fotí své občanky, kreditky nebo píši informace o sobě a své rodině, které můžou být zneužity. Kvůli tomu se stává internet nebezpečným.
sociální média na obrazovce
Neosobní konverzace. Přes klávesnicí se píše mnohem jednodušeji než naživo. V reálném životě nemáte neomezený čas na odpověď nebo velkou škálu smajlíků. Opravdová komunikace se proto někdy stává obtížnou
Určitě jsou výhody a nevýhody, ale nezapomínejme, že většina nebezpečí je vytvořená uživateli webových stránek. A buďme upřímní, svět offline je čím dál tím víc náročnější.