Menu

Harmonická ložnice v několika krocích

0 Comment

Ložnice je prostor, ve kterém bychom se měli za každé situace cítit přinejmenším příjemně. Vždyť je to právě ložnice, kde relaxujeme, odpočíváme a nabíráme síly na další náročný den. V posteli trávíme přibližně jednu třetinu dne a kvalitní spánek je pro lidský organismu klíčovým faktorem pro jeho správné fungování. Každá místnost v domě má určitá pravidla, kterými bychom se měli při jejich realizaci řídit. Přitom právě ložnice propůjčíme harmonii jen dodržením několika základních pravidel.

prostor pro spaní

Barvy, které navodí příjemnou atmosféru

Do ložnice volte teplé odstíny barev, které dokáží navodit příjemnou atmosféru. Pokud přeci jenom z nějakého důvodu nedáte dopustit na syté barvy, volte je vždy na jednu stěnu. Pro klidný spánek volte přírodní tóny, které pomáhají navodit příjemnou atmosféru.

  • Vzdušné odstíny

Pomáhají tělo zbavovat nahromaděného stresu a navozovat příjemnou a pohodovou náladu. Jsou to hlavně odstíny bílé, světle modré a šedé.

  • Zemské barvy

Pomáhají probouzet příjemné emoce a navozovat blahodárný klid. Patří mezi ně hnědá, šedá nebo zelená.

  • Vodní barvy

Regenerují tělo a probouzí mysl, příjemně osvěží a ochladí. Mezi tyto odstíny můžeme zařadit modrou nebo tyrkysovou.

Doplňky? Rozhodně ano, ale všeho s mírou

I když ložnice slouží v prvotní řadě pouze na přenocování, mnoho z nás v ní tráví daleko více času. Je to místo, kde můžeme relaxovat po náročném dni, ulehnout s oblíbenou knížkou nebo se alespoň na chvíli zavřít před všudypřítomnými ratolestmi. I zde je proto místo pro nejrůznější zarámované fotografie, obrázky, ozdobné svíčky, aromalampy a mnoho dalšího.

spící žena

Zkrátka doplňky, které vám dokáží vytvořit úsměv na tváři, kdykoliv se na ně podíváte. Vše by však mělo být vybíráno s rozmyslet a alespoň nějakým způsobem spolu ladit. Jinak budou doplňky dohromady působit jako jeden velký kýč.