Menu

Zakryjte bazén a můžete pokojně spát

0 Comment

Abyste předešli vzniku nepříjemných a poměrně nevzhledných nečistot ve vaší bazénové vodě, je potřeba jí dopřát správnou chemii, která se postará o všechny důležité složky, které její stav udrží v rovnováze, ale není to všechno, co jako vlastníci bazénu musíte udělat. Předejít výskytu hrubých nečistot a nadměrného čištění vaší vody (pomocí bazénové síťky) můžete i tak, že si zakoupíte krycí plachtu na bazén chlorito.cz, která vám poslouží i v jiné oblasti.

chlapec v bazénu

V době, kdy spíte, bude váš bazén chráněný

Kromě doby, kdy jste v práci, je dobrým řešením zakrývat váš bazén plachtou i v průběhu noci. Předejděte tak nejistotě, jestli na vás ráno bude čekat na hladině špína a napadané listí nebo větvě. Díky krycí plachtě budete mít jistotu, že děláte maximum proto, abyste minimalizovali výskyt hrubých nečistot, které se obzvláště v době nepříznivého počasí (zejména nárazové bouřky) nebudou situovat na dno vaší nádrže.
Díky tomu, že se na ní nacházejí otvory k zachycení dešťové vody, si rovněž nebudete muset lámat hlavu nad tím, že se vám ze stran vaší nádrže uvolní a spadne vám do bazénu.

holčička s otecm

Menší pravděpodobnost vzniku řas

Tolik nenáviděné zelené nebo hnědé řasy, které se v nemalých případech v bazénové vodě jednoduše objeví, jsou následkem nejen chemických přípravků, které jich nedovedou zamezit v dostatečném množství, ale i působením přímého slunečního záření na vodní hladinu. Tím, že budete krycí plachtu využívat vždy, když se v bazénu nebudete nacházet, se do výrazné míry postaráte o to, aby se ve vaší nádrži nevyskytovaly.
Udělejte všechno proto, abyste měli léto, na které nezapomenete a užijete si ho ve vašem bazénu, kterému díky správně zvolenému příslušenství nebude nic chybět a poskytne vám dokonalou vodu bez nečistot. Práci s jeho údržbou si tak usnadníte a budete se více věnovat tomu, abyste v něm trávili co nejvíce času a prožívali pohodové koupání.