Menu

Vlastní bydlení je drahé

0 Comment

Jestli už jste si někdy kupovali svůj vlastní byt nebo dům, určitě budete souhlasit s tím, že to nebylo vůbec snadné. Sice jste měli nejspíše hodně velký výběr různých nemovitostí, možná jste mohli bydlet i v učiněném paláci, ale nakonec jste si moc vybírat nemohli, případně jste si nevybrali vůbec, protože to bylo nad vaše finanční možnosti.

Všichni víme, že je realita taková. Že na vlastní dům nebo byt jen tak někdo peníze nesežene, a když už je sežene, pak to určitě není hned. A než se podaří na vlastní bydlení našetřit, žijeme my lidé často u rodičů nebo někde v nájmu. Což sice není možná ani trochu dokonalé, ale jiná cesta není. Když nemáme skutečně velké peníze, vlastní bydlení si nekoupíme.

mince USA

A abychom se někdy vlastního bytu dočkali, bereme si třeba hypotéky. Tedy půjčky značné výše, které jsou garantovány zástavou nemovitosti, jež se stane skutečně naší až ve chvíli, kdy všechno splatíme.

Jenže – jak zaznělo – jsou hypotéky obvykle hodně vysoké. Aby se jimi daly zaplatit ony náramně drahé nemovitosti. A když si má člověk hodně půjčit, znamená to, že bude také hodně splácet. A to představuje další problém. A to ten, že člověk nejednou nezvládne ani takový úvěr, protože nemá nejen na vlastní nemovitost, ale ani na ony vysoké splátky.

měna USA

A tak si leckdo musí nechat zajít chuť i na koupi vlastního bytu na hypotéku. Což ale neznamená, že si dotyčný nemůže koupit něco hodně podobného. U nebankovní společnosti se totiž dá sehnat i hypotéka na družstevní byt https://nebankovnihypoteka.cz/hypoteka-na-druzstevni-byt/, a předností této je skutečnost, že díky nižším cenám družstevních bytů si tu stačí půjčit méně. A menší půjčka znamená menší splátky a větší naději na to, že uspěje i člověk se skoupějšími příjmy. Který tak může také žít skoro jako ve svém. Protože mezi soukromým a družstevním bytem zase až tak zásadní rozdíl není.