Menu

Stěhování v Praze na jaře nebo na podzim

0 Comment

Čeká vás stěhování a plánujete jednotlivé kroky s tím, že si poznamenáváte, co vše je třeba při této příležitosti zařídit? A už máte pevně, nebo alespoň přibližně stanovený termín, anebo zatím jen akci plánujete někdy v průběhu roku? Pokud se vás týká ta druhá možnost, vyhněte se raději přestěhování v zimě nebo v létě, jde hlavně o venkovní teploty ovzduší, které nejsou stěhování příliš nakloněné. Nejvýhodnější je to vždy v období, kdy je teplota vzduchu v rozmezí od 15 do 20 stupňů Celsia.

kartonová krabice

Kdo z vás se někdy věnoval silovým sportům a posilování, patrně si uvědomí, že se vždy lépe cvičí v chladnějším prostředí. Je to logické, protože tělesný pohyb organismus zahřívá, ale ten potřebuje udržet stabilní tělesnou teplotu na hodnotě 36,5 stupně Celsia. Pokud posilovnu v zimě vytopíme na nějakých 27 stupňů Celsia, sníží to sportovní výkon a budeme o to více unavení, naopak při teplotách kolem 18 stupňů se posiluje mnohem lépe.

papírové krabice

Tohoto jevu bychom mohli využít i při stěhování. Najmeme-li si při stěhování v Praze stěhovací firmu, bude zpravidla vykonávat ty nejobtížnější pracovní činnosti a na nás bude zbývat to ostatní, např. balení a vybalování věcí. I to nás však může značně fyzicky vyčerpat, zvláště tehdy, stoupá-li teplota ovzduší vysoko nad pětadvacet stupňů. Máte-li tedy tu možnost přímo ovlivnit datum, kdy se stěhování uskuteční, ponechte volbu na jarní nebo podzimní měsíce, tedy zhruba od půlky dubna do půlky června anebo od posledního týdne v srpnu do poloviny října.

Brzy pocítíte výhody tohoto termínu nejen vy, ale i stěhovací firma, bude vše probíhat s menší únavou a s menší pravděpodobností nějakého problému. Jestliže stěhujete celý byt nebo dům, může se tím i výrazně zkrátit stěhovací proces, protože mohou odpadnout časté přestávky na doplňování tekutin a na odpočinek.