Menu

Nejlepší místa k prožití exotické dovolené

0 Comment

Mayská riviéra: Mexiko
–          Sezona začíná v říjnu
Pokud máte v plánu navštívit východní část Mexika, jistě neminete ty nejslavnější a také nejluxusnější rezorty. Jsou to:

–          Cancún
Město plné barů, podniků a klubů, restaurací, ale také obchodních center. Naleznete tady nejvíce hotelů v celém Mexiku. Dá se říct, že Cancún je uměle vytvořeným letoviskem pro americké a evropské turisty, aby vyhovoval jejich požadavkům. Je to také velice zalidněné letovisko.

CO ZDE MŮŽETE NAVŠTÍVIT? Jmenujme například ostrov Žen, Teotihuacán, podmořské muzeum.
–          Akumal
–          Playacar
–          Playa del Carmen
Jedná se o klidnější a méně známé letovisko, než jakým je Cancún, které má rozhodně nejkrásnější pláže na Mayské riviéře. Nejčastěji se tu turisté jezdí potápět a šnorchlovat.

Co je největším lákadlem mexických letovisek? Jistě možnost procestovat vnitrozemí a navštívit nejznámější mayské památky. Okouzlující a mystické památky jsou hojně navštěvované turisty z celého světa, a tím nejslavnějším je komplex Chichén Itzá.

Varadero: Kuba
–          Sezona zde začíná v září
Pokud máte v hledáčku Kubu, jistě se vydáte do Kubánských letovisek, které jsou slavné svými plážemi a výlety lodí na blízké ostrovy.
–          Varadero. A samozřejmě, proč také ne? Poznáte zde koloniální kulturu, architekturu, ale také gastronomii a místní zvyky.

Zlé jazyky tvrdí, že Varadero je turistická oáza, která nemá s Kubou co dělat. Stejně jako Cancún byla tato oblast vytvořena uměle pro turisty. Pokud tedy toužíte po tom, poznat Kubu blíže a lépe, musíte se vydat i jinam, nejlépe do vnitrozemí.

CO ZDE MŮŽETE NAVŠTÍVIT? Vyjma Varadera zde většina turistů navštíví také hlavní město, Havanu, dále město Triniland, národní park, pohoří Sierra Maestra.
–          Guadalavaca
–          Cayo Coco
–          Cayo Largo
Tento rezort na kubánském ostrově se proslavil hlavně svými all inclusive hotely a pobyty.