Menu

Jak na bolest hlavy

0 Comment

Cefalea, to je odborný název pro bolest hlavy. Jedná se o jednu z nejčastějších zdravotních obtíží, která se většinou jeví jako zcela obyčejná a nikterak škodlivá nebo nebezpečná. To ale neznamená, že se nejedná o problém závažný a hlavně obtěžující.
bolest hlavy

Pakliže vás bolí hlava, většinou se nedokážete na nic soustředit, neumíte se bolesti zbavit nebo na ni přestat myslet, nemůžete pracovat ani si udržet dobrou náladu; jediné, na co dokážete myslet, je právě bolest v hlavě, kterou cítíte. Avšak ne vždy je bolest hlavy neškodná a náhodně se vyskytující – může provázet mnohem nebezpečnější nemoci, může být příznakem vážné choroby, ale může jít také o následek úrazu. Tak či onak, nikdy se nejedná o příjemnou zkušenost.

–          Migrény
Jednou z nejčastějších příčin bolestí hlavy jsou migrény. Ty může způsobit cokoli; menstruace, změna počasí, stres, zátěž.

–          Sekundární bolesti hlavy
Jedná se o bolest, která je způsobená nemocí mozku, jinou nemocí nebo úrazem.
bolení hlavy
Je možné si od bolesti hlavy pomoci jinak než prášky? Ano, je, a proto vám v následujícím seznamu vám ukážeme, jakými způsoby je možné se práškům vyhnout.

1.       Podložte si hlavu knihou
Ne, skutečně nežertujeme. Bolest hlavy může být způsobená namáháním svalů v týle. Okraj knihy umístěte pod týlem, bradu položte na hrudník. Může to pomoci.

2.       Hluboký nádech
Mělké dýchání má za následek nedokrvování cév a mozku. Krevní oběh je potřeba rozproudit a dodat mozku potřebný kyslík. Vyzkoušejte si dýchání u otevřeného okna a doplňte je o čistou ledovou vodu bez bublinek.
 
3.       Vykašlete se na účes
Příliš stažené vlasy mohou mít za následek bolest hlavy – zkuste si rozpustit drdol či cop, uvidíte, možná vám příliš utažené vlasy skutečně způsobily bolest hlavy.

4.       Sexem ku zdraví
Vyzkoušejte vyhledat pomoc u partnera nebo přítele, pokud to jde, a pokud ne, máte dvě ruce. Rozproudí vám to krev a přivede vás to na jiné myšlenky. Za zkoušku nic nedáte.