Menu

Kanceláře aneb jak naladit tu správnou atmosféru v práci

0 Comment

Pohodlí je v dnešní době vnímáno jako jeden z hlavních aspektů našich životů – i v práci. Čím dál častěji se využívá koncept tzv. open-office kanceláří, které sice ušetří nějakou tu korunu, ale ne vždy se tam zaměstnanci cítí příjemně. Když se zaměstnanci v pracovním prostředí cítí komfortně, zvedá se tak produktivita jejich práce, proto se ne vždy vyplatí šetřit právě na prostorech a vybavení kanceláří.
čas na monitorech
Jaká by měla být taková kancelář?
Jednoznačně praktická, střídmá – žádné zbytečnosti, co budou rozptylovat při práci. Elegantní a minimalistická – volby neagresivních barev a vhodných motivů. A jedno z hlavních kritérií je kvalitní vybavení.
Jak začít?
Základem všeho je dostatečná pracovní plocha s židlemi – myslete na to, že pro několikahodinové sezení je potřeba kvalitní a pohodlná židle, se zády si není radno zahrávat.
Vždy myslete na to, jak pracovní stůl umístit, nehodí se přímo naproti oknu ani zády k oknu, rušivé sluneční paprsky odrážející se na obrazovce práci nepřidají.
Velmi důležitá je také volba materiálů, nejlépe na člověka působí přírodní materiály, proto se vyplatí investovat do dřevěného nábytku, který jde dále skvěle kombinovat se sklem a kamenem. Je tu možnost využít kamenné interiérové obklady, které nabízí velkou škálu odstínů.
Nezapomínejte ani na kvalitní osvětlení v kanceláři, i když je přirozené světlo to nejlepší, ne vždy je ho dostatek. Pokud máte možnost, snažte se co nejvíce kanceláře prosvětlit – prosklené příčky, střešní okna. Na světlech se nevyplácí šetřit, a proto se tak poraďte s odborníky.
potřeby podnikatele
Dekorace
Nedělejte si z kanceláří rodinné album ani galerii, mají sloužit hlavně pro práci, proto se nehodí mít kolem sebe nespočet věcí, co vás budou rozptylovat. Zkuste se zaměřit na minimalistické doplňky, vše laďte s barvami dalšího vybavení.
Pokud na to nemáte čas
Vždy se najde někdo, kdo to zvládne za Vás. Už i dnes máme na českém trhu firmy, které se specializují přímo na vybavení a návrh kanceláří, takže se nebojte někoho oslovit. Pozitivní první dojem udělají kanceláře na nejednoho zájemce o zaměstnání či investora.