Menu

Kam na dovolenou s dětmi? Do Červené Vody!

0 Comment

Děti. Kam s nimi? Jak zajistit, aby byly nadšené, aby se jim dovolená líbila, a zároveň abyste vy neměli ten pocit, že se ještě jeden rok musíte dětem obětovat a rezignovat na své zájmy?

Jeden typ bych tady měl. Slyšela o dynamicky se rozvíjejícím se horském resortu Dolní Morava? Ano je to ten, kde se letos otevře nejdelší lanový most v Evropě. Jenže takové středisko má jenu nevýhodu, pokud sem jedete s dětmi. Panuje tu ve dne v noci čilý ruch. Přes den to nevadí, ale v noci by děti mohly trochu strádat. Proto doporučuji si atrakce Dolní Moravy dosytosti užít a pak se přesunout do nedaleké Červené Vody. V její části Mlýnický Dvůr, má resort Dolní Morava pro ubytování s dětmi apartmánový penzion. Je to ideální forma ubytování pro rodiny s dětmi. I s těmi nejmenšími dětmi.

Dovolená s dětmi

Proč ideální? Čtěte dál. V apartmánovém penzionu jsou apartmány v podobě zařízených bytů 2+kk a 3+kk. Je to, jako byste přijeli do bytu, co vám zapůjčil dobrý kamarád. Obě formy umožňují i přistýlky, takže počet osob v apartmánu není úplně daný.

Jak jsem již psal, apartmány jsou plně vybaveny. Nechybí luxusní koupelna se sprchovým koutem, WC a samostatným umyvadlem. Pěkně zařízené sociální zařízení ale není tím jediným, co vás v každém apartmánu příjemně překvapí.

Každý pokoj, každá ložnice je krásně upravená, čistá a útulná. Společná místnost působí ryze domácky a vyzývá k lenošení u televize. Na to ale asi na této dovolené nebudete mít čas.

Děti si zábavu najdou

Už třeba proto, že kuchyně apartmánu je příležitostí pro případ, že na svých procházkách naleznete nějaké bohatství zdejších lesů. Hned můžete zkoušet známé i nové recepty na jídla z hub, poháry z lesních jahod, malin či ostružin.

Procházky a turistika není to jediné, co se vám na úpatí Bukové hory naskýtá. Lanovkou se vyvezete na hřeben, sednete na kola a tradá. I Děti zvládnout horskou túru na kolech. A když se jim už do sedla nechce, můžete popojet autem do termálních lázní, nebo vyrazit na Čertovy kameny. Třeba narazte na čarodějnice.