Menu

Aby byly v bezpečí

0 Comment

Nepostradatelnou součástí dětských sedaček do auta je zrcátko umístěné tak, abychom viděli na dítě i během jízdy a nemuseli se otáčet.
Pro děti sedící v autosedačce jsou vhodné clony na boční okno s dětským nebo pohádkovým motivem. Jsou vybaveny elektrostatickou fólií, která se na sklo jen lehce přitlačí a sama přilne. Zadrží nepříjemné sluneční paprsky, a přesto zůstane průhledná. Kdykoliv ji můžeme odstranit nebo znovu dát na sklo.
Pod autosedačku raději dámeochranu sedadla, abychom jej zbytečně nepoškodili. Chrání sedačku před poškozením a ušpiněním a zabrání posunu autosedačky. Je z nepropustného a omyvatelného materiálu a mívá praktické kapsy.
kluk v autě
Praktickou pomůckou je organizér na sedadlo s kapsou na tablet. Je to dobrý společník na cesty, do jehož průhledné kapsy vložíme tablet a můžeme dítě zabavit pohádkou. Organizér je univerzální velikosti a můžeme jej mít v každém autě. Obsahuje držáky na pití a další kapsy na mobil, hračky a další maličkosti potřebné během cesty. Pro větší děti pořídíme kryt na přední sedadlo, které svými botami rády špiní. Ochrání před jeho znečištěním a je dobře omyvatelný.
Jinou možností je držák tabletu montovaný na opěrku hlavy, ke které se připevňuje pomocí popruhů. Je vybaven zrcadlem za průhlednou fólií, která kryje dotykový displej. Jeho další výbavou jsou otvory na sluchátka a nabíjecí kabely.
Praktickou pomůckou je skládací, přenosný auto organizér připevněný řemínky na sedadlo auta nebo do kufru. Tak je stabilní i při náhlém zastavení nebo v zatáčce. Můžeme ho naplnit hračkami, knihami nebo potřebami k malování. Budeme mít všechny věci po ruce a ochráníme sedadlo před znečištěním.
dítě v autě
Pro své dítě do autosedačky můžeme pořídit podhlavníček nebo nákrčník s opěrkou hlavy, který slouží pro oporu hlavičky při jízdě autem. Vyrábí se v různých velikostech, pro větší děti je vybaven kapsou na MP3. Můžeme jej prát v pračce.
Každé auto, které přepravuje dítě, by mělo mít na zadním skleupozornění, že je dítě v autě. Řidič za námi s tím bude počítat.