Menu

Zázrak pro vaši pleť

0 Comment

                Máte problém s akné a černými tečkami, často se vaše pleť mastí nebo ji máte naopak příliš suchou a nevíte co s tím. Jedním z řešení pro vás může být pleťová maska. S tímto kosmetickým produktem se v dnešní době můžete setkat v mnoha podobách a variacích, ale kterou si vybrat?
černá obličejová maska

                V drogériích či parfumériích můžete najít například masky plátýnkové, gelové či masky, které na obličeji po jejich aplikování zaschnou a vy je následně z obličeje sloupnete. U většiny masek je na obalu napsáno, na jaký typ pleti je maska nejvhodnější, teda zda je na pleť mastnou, suchou či normální neboli smíšenou. Je dobré toto doporučení dodržovat, jelikož masky na pleť mastnou jsou vyvinuty na principu, že mají za úkol pleť přebytečného mazu zbavit, což by pleť suchou ještě více vysušilo a naopak.

                Pokud máte problémy s akné či černými tečkami zvolte masku čistící. Tyto masky bývají nejčastěji černé, jelikož obsahují aktivní uhlí, které pomáhá pleť hloubkově vyčisti. Na černé tečky jsou vhodné masky slupovací, které nečistoty z plet vytáhnou.

                V případě, že máte pleť suchou, která potřebuje zjemnit a zvláčnit sáhněte po masce hydratační, po které bude vaší pleti dodá potřebné živiny, a tudíž pleť hydratuje. Některé hydratační masky jsou navíc obohaceny o vysoký obsah vitamínů, které pleť rozjasní.
krém s aloe

                Pro starší pleť jsou vhodné masky liftingové, které pomáhají odstranit odumřelé buňky z pokožky a pomáhají na vyhlazování vrásek.

                V dnešní době existují i speciální druhy masek, které nemusejí být nutně na celý obličej, anebo také existují i masny na úplně jiné části těla. Co se masek na obličej týče, můžete sehnat například masku pouze na očí okolí, nebo na rty. Existují také masky, které mají více částí, tudíž se hodí na smíšenou pleť, kdy například na středovou část obličeje (teda na takzvanou T-zónu) máte masku čistící a na zbytek obličeje masku hydratační.

                Mým tipem na závěr je vyzkoušet masky na nohy a ruce. Jedna se o igelitové ponožky či rukavice, naplněné maskou, které necháte působit zhruba 15-20 minut a po uplynutí této doby budou vaše chodidla nebo ruce viditelně jemnější a vyživené.