Menu

Ulehčete si práci v kuchyni šikovnými přístroji

0 Comment

Zpracovat těsto na vánoční cukroví, knedlík či na koblihy jde nejlépe rukou. Moudro už našich babiček, které ale na rozdíl od nás neměli k dispozici moderní přístroje. Za pravdivé ho lze považovat i dnes. Některé kuchařky, najdou se mezi nimi také nově vyšlé, upřednostňují právě naše horní končetiny pro vaření a pečení na úkor kuchyňských přístrojů. Ti, kteří mají v ruce cvik, hlavně tedy kuchaři v povolání či maminky a babičky, které tráví v kuchyni několik hodin každý den, technice mnohdy nevěří, její pomocí dosáhnou výsledku později. Amatéři naopak vidí v těchto spotřebičích lehkost a vaření je tak lépe chytne, než kdyby to byla dřina, která by se nevyvedla.
opékač topinek a konvice.jpg
Nové technologie zabírají v úložných prostorech kuchyně spoustu místa, těžko se ale najde nějaká kuchyň, kde by žádný přístroj nebyl. Ať už se jedná o mixér (ruční nebo tyčový), šlehač, spotřebiče na přípravu sendvičů a pečiva – topinkovače, toustovače, sendvičovače nebo vaflovače, nebo dnes už nepostradatelnou rychlovarnou konvici. Málokdo si připraví vodu na čaj v rendlíku.
Nejkompaktnějším výrobkem je bezesporu kuchyňský robot, jedná se o přístroj, který ušetří čas, peníze a místo ve vaší kuchyni a svojí kvalitou vede k vaší spokojenosti. Nemusíte tedy kupovat zvlášť odšťavňovač, mlýnek na maso, šlehač či kráječ, ale máte vše v jednom přístroji . Ne každý se ale s ním dobře a rychle naučí, mnoho funkcí tak zůstane nevyužito, protože o nich jednoduše lidé neví nebo je neumí používat.

červený robot.jpg
Pro ušetření našich rukou určitě skvělá možnost, jak celý pokrm připravíme bez námahy. Spoustu lidí také používá robota pouze pro nějaké úkony záměrně, sice vědí o dalších funkcích tohoto vynálezu, ale ze zvyku si danou práci odvedou sami. Zpracují si například těsto, ale na namletí masa samozřejmě použijí robota nebo mlýnek. Tento zázrak může být použit také jako skvělý doplněk do celé kuchyně, v dnešní době si můžete koupit kuchyňského robota v jakékoli barvě a bude vám tak skvěle ladit do vašeho království a zároveň za něj nedáte majlant.