Menu

Recept na výborný Cheesecake

0 Comment

Chessecake si můžete poměrně snadno vyrobit doma. Nejedná se o nejzdravější zákusek, ovšem jednou za čas si ho můžete upéct a udělat si radost. Název se vzal od jednoho z ingrediencí, kterou je sýr. Ten používáte do krému. Můžete využít i pár tipů navíc, ovšem není chybou, pokud je nezvolíte.
naporcovaný koláč
            Pro dort při průměru kolem 20 centimetrů si pro korpus připravte 170g bebe sušenek. Mohou být klasické máslové, ale také například kakaové. Ty rozdrťte strojem, nebo v sáčku pomocí palice na prkně. Drobenku ze sušenek vysypte do misky a rozpusťte 70 g másla. Smíchejte jej se sušenkami, aby nezůstaly suché. Poté do formy vyplněné pečícím papírem (Aby lépe držel u formy, můžete na formu nakapat pár kapek vody.) napěchujte a vytvořte korpus ze sušenek s máslem. Vytvořte vyvýšené okraje a pořádně korpus zamáčkněte, pomoci si můžete sklenkou.
            Nechte korpus zapéct v předehřáté troubě na 180 stupňů 10 minut. Mezitím si smíchejte 500 g mascarpone se 100 g moučkového cukru. Následně smíchejte s rozklepnutými třemi vejci, ovšem přidávejte je postupně. Nakonec dodejte vanilkový cukr a dvě lžičky citrónové šťávy. Vše smíchejte. Nechte chvíli korpus mimo troubu, aby lehce vychladl, a poté vylijte do formy krém. Nastavte a předehřejte troubu na 160 stupňů a opět vložte formu do trouby.
tvarohový koláč
            Celý dort se bude péct přibližně hodinu, na vrchu by měl být zlatavý, ale stále by měl být trochu želatinový a neztvrdnout, aby výsledek nebyl vysušený. Po hodině nechte nejprve v otevřené troubě dort vychladit, poté jej položte mimo na pokojovou teplotu, a až následně minimálně na 4 hodiny vložte do lednice. Kdybyste jej dali rovnou do lednice, mohl by korpus popraskat, vysušit se a krém žluknout.
            Můžete samozřejmě ještě na krém položit ovoce, vytvořit polevu, nebo jinak ozdobit, nebo si užít chuti originálního cheesecaku. Dalším tipem je na spodní rošt položit pekáč s vodou, či formu zabalit v alobalu a položit do pekáče s vodou. Vodní lázeň pomůže, aby se korpus nevysušil a nepopraskal.