Menu

Práce z pohodlí domova – výhoda?

0 Comment

Mnoho lidí si tuto formu nemůže dovolit, protože jejich zaměstnání vyloženě vyžaduje jejich osobní účast na pracovišti. Co to tedy ten home office je?

Jedná se o práci, kterou lze vykonávat z domova. Nejčastěji pomocí počítače či notebooku. Tvoření tabulek za pomoci internetu, na kterém se dozvídáme spoustu informací, které jsou potřebné pro výkon povolání .

modrý fix

Mnoho zaměstnavatelů si tuto domácí práci nemůže vynachválit, mohou totiž mít zaměstnance, kteří jsou více „v pohodě“. Nejsou vystresovaní cestou do práce a kancelářským prostředím. Ušetří za prostory a vybavení, protože většinu vybavení musí mít zaměstnanci doma. Jedná se nejčastěji o počítač s připojením k internetu. Toto vybavení má dnes doma téměř každý. Dále ušetří za proplácení nafty a benzínu pro své zaměstnance. Se svými zaměstnanci se schází pouze v tu chvíli, pokud nabírá nějaké nové lidi a potřebuje je zaučit. Nebo pokud se dohodnou na nějaké schůzce, která je zapotřebí uskutečnit a vyřešit nějaký problém. Tyto schůzky se však nejčastěji konají v nějaké kavárně. Přiznejme si, lepší než zasedací místnost. Prostředí je totiž mnohem více přátelské.

most na monitoru

Toto zaměstnání, které se koná formou práce z domova, je vhodné pro ty, kteří mají zkušenosti s nějakou prací, která lze vykonávat z domova. Například programátoři, novináři, asistentky, které sjednávají schůzky atd.

Bohužel to není pro všechny, protože pokud někdo obsluhuje veliký a drahý stroj, tak si jej asi těžko pořídíte domu a budete na něm pracovat z domova.

Dále se hodí pro rodiče a hlavně maminky, které jsou na mateřské dovolené, ale zvládnou práci dělat i s dítětem, které je doma. Přeci jen je v dnešní době spoustu mladých dívek, které na pár hodin malé dítě pohlídají, zatímco maminka bude ve vedlejším pokoji pár hodin pracovat. Je to tedy vhodné i pro rodiny, které chtějí mít dvojitý příjem a nebýt závislý jen na mateřské a na výplatě, kterou přinese otec od rodiny.