Menu

Pojďme si na ně tak trochu posvítit

0 Comment

A když posvítit, tak pokud možno úsporně, ale především kvalitně. Poslední roky můžeme s údivem procházet regály obchodních domů a sledovat ty neskutečné tvary svítidel, lamp a zářivek, které na nás vykukují z výstavních ploch. Ono tak moc nejde o ty tvary, které dokážou mnohdy upoutat svou kreativitou, ale spíš o to světlo, které vydávají. Je až zarážející, že se podobá dennímu světlu, jakoby svítilo sluníčko nebo zase vytváří romantickou, příjemnou a útulnou atmosféru. Inu ať je to tak nebo tak, skutečně se ve světelném světě mnohé změnilo.

led světlo

  1. Obyčejná žárovka

To byl vynález. Možná jí zpočátku lidé nedůvěřovali, ale přesto si získala srdce lidí. Přinesla světlo do jejich domovů. V podstatě nikdo moc neřešil, jak moc velkou spotřebu energie má a jakým způsobem funguje. Rozhodující byla v podstatě její pořizovací cena, ačkoliv měla poměrně nízkou životnost. Byly také velmi náchylné na přepětí v síti. V dnešní době je již její prodej zakázán, nicméně jsou ještě rodiny, kde se neustále používá.

  1. Úsporná žárovka

Takovou přezdívku si vysloužila kompaktní zářivka. Je třeba na začátek říci, že to rozhodně nejsou žádné LED zářivky. Tyto produkty nastoupily svoji slávu, když se používaly ještě obyčejné, klasické žárovky. Možná proto se jim také tak začalo říkat. Ovšem i ty dnes svojí slávu pověsily na hřebík. Jejich princip byl, že pracovaly na základě průchodu proudu v parách rtuti.

led žárovka

  1. LED světelné zdroje

V dnešní době jsou nejrozšířenějšími světelnými zdroji. Ono se není čemu divit, jsou nejen úsporné, ale zároveň ekologické. Jejich dlouhá životnost, vysoká účinnost, výběr barvy světla a okamžité sepnutí při rozsvícení, hovoří za všechno podstatné. Vybrat si skutečně může každý a kdo má s nimi svoje zkušenosti, tak jen může potvrdit, že úspora za odběr energie je naprosto znatelná. Výhodou je, že nemusíme měnit celá svítidla, jelikož obvyklé patice E27 a E14 se běžně používaly i u klasických žárovek, proto se můžeme soustředit pouze na výběr konkrétní LED žárovky.