Menu

Co si tak zaletět do Říma?

0 Comment

Jakmile někdo z našinců pojme úmysl podívat se do Itálie, nemusí se vůbec strachovat, že by to pro něj bylo příliš komplikované nebo dokonce nezvládnutelné. Od doby, kdy padla železná opona, už je Itálie zemí, do níž se dá dostat velice snadno, a to nejrůznějšími způsoby. Ať se podíváte na nabídku snad jakékoliv cestovní kanceláře či agentury, určitě se tam nějaká ta Itálie objevuje, a ani cesta na vlastní pěst není ničím nezvládnutelným.

Když se pak někdo rozhodne, že se podívá třeba do Říma na vlastní triko, musí si v podstatě jenom vybrat typ dopravy, na jaký vsadí. Jsou tu různé alternativy a každému logicky vyhovuje něco jiného. A kdyby si tu člověk vybíral opravdu jenom podle toho, co mu připadne nejzajímavější, asi by se rozhodl pro let.

předek letadla

Letecké spojení s Římem není totiž nijak komplikované, doletět se tam dá snadno a navíc, jak známo, i rychle a velice pohodlně. Což jsou ve srovnání s cestou po zemi nezpochybnitelná plus.

Ovšem navzdory přednostem letecké dopravy je stále mnoho těch, kdo se do Itálie vláčejí spíše pomalu a komplikovaně po zemi. Tito nevyužívají předností létání, a to z vlastně nelogického důvodu. A to toho, že jim letenky připadají příliš drahé. Tak drahé, že někdo ty peníze dát nechce a někdo třeba ani nemůže. A tak se jede do Itálie po zemi, nebo se tam třeba nejede vůbec.

pohled na křídlo

A to je chyba. Protože kdyby se dotyční, kteří na létání rezignují, pídili, zjistili by, že ne vždy jsou letenky do této destinace zase až tak cenově nedostupné. Když se totiž shánějí letenky Praha Řím Levné letenky jsou dostupné rovněž. Jenom se musí vědět, kdy, kde a jak je najít.

Když se totiž nepodaří letenky za vysoké ceny prodat, zlevňují se. A takové last minute vyjdou třeba i velice lacino. Ty mohou být tak výhodné, že si je prostě hravě dovolí i ten, kdo na tom není finančně nijak skvěle.

A tak není důvod, proč by se neletělo do Říma. Nebo třeba i někam jinam.